Nikoli ne reci, da te je strah

Vse, kar si Samia želi, je teči. Teči zase, teči za Somalijo, ki jo pretresa vojna, teči za ženske v svoji deželi, teči na olimpijskih igrah. Kljub težkim razmeram in pomanjkanju se ji kot najmlajši in najlažji tekačici uspe uvrstiti na olimpijske igre in zbuditi pozornost svetovne javnosti. Obet veličastne prihodnosti kljub bolečini zaradi razmer v domovini in izgubi najbližjih, je blizu na otip. A usoda ima druge načrte. Da bi sploh lahko uresničila svoje sanje, se mora najprej odpraviti na Pot. Pot, ki je večina ne preživi in na kateri se znajde tisoče in tisoče beguncev z vseh koncev afriškega in azijskega kontinenta. (povzeto po spletni strani založbe Mladinske knjiga)

Preveri status izposoje