Raje umrem

Protagonistka novega romana izjemno ustvarjalne pisateljice Cvetke Sokolov je najstnica Ajda, oboževalka priročnikov z vsebinami, ki bi jih morala obvladati vsaka punca. Avtorica, ki jih je kar nekaj vzela v roke, ne skopari s citati iz Ajdine priljubljene literature, a vsakič znova se seveda izkaže, da so priročniki eno, življenje pa nekaj čisto drugega. Slednje med poletnimi počitnicami Ajdi ponudi kar nekja novega – dobi prvo menstruacijo in doživi prvo romanco. A do tja seveda pelje zavita pot, polna dilem, dvomov in vprašanj: kaj naj obleče, kako naj se obnaša, ali jo je opazil in tako naprej. Za najstnico cela drama! Poleg fanta vrednega vzdihov, se na morski sceni znajde še Ajdina prijateljica Petra, preko sms-ov pa tudi njena najboljša prijateljica Brina, ki počitnice sicer preživlja v Prekmurju. Kaj bi človek brez prijateljev! In brez počitnic! In brez malo hitrejšega utripa srca tu in tam! (povzeto po spl. str. Založbe Miš)