Reševanje Red

Pred bližajočimi se zimskimi počitnicami mora Molly Rosenberg za uspešen zaključek semestra opraviti še nekaj ur družbenokoristnega dela. Nerada se pridruži prostovoljcem v Santa Monici, pri letnem štetju brezdomcev. Vse pa se spremeni, ko sreča Red, nenavadno brezdomko, ki je le nekaj let starejša od nje. Molly ji želi pomagati in jo ponovno povezati z družino. Naloga je težja, kot je pričakovala, saj Red noče spregovoriti o svoji preteklosti. In postane še težja, ko Molly spozna, da so prijatelji, ki jih Red nenehno omenja, le glasovi v njeni glavi. Obe deklici imata veliko več skupnega, kot je videti na prvi pogled. Reševanje Red je očarljiv in rahločuten roman v obliki verzov, o brezdomstvu, duševni bolezni, prijateljstvu in zapletenih družinskih odnosih. (povzeto po spletni str. knjigarna.net)