Stric Fjodor, pes in maček

Ker ne more prepričati staršev, da bi mu dovolili obdržati mačko, ki jo je našel po naključju, fantek, ki ga vsi kličejo stric Fjodor, odide od doma in se nastani v hišici na podeželju. Z njim živita še njegova nova prijateljica govoreča mačka in govoreči pes, traktor, ki ga poganja hrana, ter svojeglava krava. Prav nikoli  jim ni dolgčas.
Ljubka zgodba o samostojnosti ruskega pisatelja Edvarda Uspenskega (1937) je nastala že leta 1974. Spada med izjemno priljubljena klasična dela ruske književnosti za otroke, poznajo pa jo tudi po vsem svetu. Knjiga, ob kateri se bodo zabavali bralci vseh generacij. (povzeto po spletni strani založbe Mladinska knjiga)

Preveri status izposoje