Švrk

Švrk je pasji mešanec iz zavetišča za živali, ki ga usoda poveže s Primožem. Ljubezen na prvi pogled je obojestranska, a kaj, ko ima Primož mamo, ki se pasjemu družinskemu članu upira. Ja, s človečnjaki je včasih križ, a mama se le vda in na vrsti so nove bitke. Na primer akcija ob novici, da bodo Švrkovo nekdanje zavetišče porušili. Kaj se bo zgodilo z njegovimi pasjimi prijatelji? Nekaj bo treba ukreniti! Akcija, v kateri sodelujejo šolarji, starši in psi obrodi uspeh, Švrk, Primož in Simona pa že razmišljajo o novih zmagah. Roman, ki je podnaslovljen "Res huda pasja biografija", je akcijski in napet, hkrati pa začinjen tudi z malo romance med Primožem in Simono in z dobro mero družbenega angažmaja. Prvoosebna pasja pripoved nam omogoči, da uzremo tako pse kot sami sebe v novi luči; najbrž ni treba dodati, da je pisana na kožo vsem ljubiteljem kosmatincev. Če se bo zaradi nje povečal obisk v katerem od zavetišč za zapuščene živali, pa tudi ne bo prav nič narobe. (povzeto po spl. str, Založbe Miš)