Tigrovo mleko

Nini je blondinka, priljubljena pri vrstnikih, nekoliko počasnejša, Jameelah, iraška begunka, pa brihtna punca, ki se v Nemčiji počuti doma in si želi postati državljanka. Toda to poletje se bo njun svet postavil na glavo in morali bosta sprejeti težke odločitve in mimogrede še odrasti. De Velasco je pisateljica hitrega tempa, eksplozivnega stila, z izrednim posluhom za sodobni govor najstnikov in z hipnotičnim vizualnim načinom pisanja. Stefanie de Velasco (1978) je nemška pisateljica s španskimi koreninami. Njen prvenec Tigrovo mleko je naletel na odličen sprejem tako pri bralcih kot pri kritikih. (povzeto po emka.si)