Tombola ali življenje!

Najnovejši roman (za najstnike, nič manj pa za vse druge bralce) Suzane Tratnik nam odstre življenje šestnajstletne Mije, njene družine ter vrstnikov v času nekdanje Jugoslavije. Kljub dejstvu, da je čas dogajanja postavljen v pisateljičino mladost, pisanje deluje sveže, bralec pa opazuje stiske odraščanja, družinske stiske, iskanje identitete in zaposlitve mladih, iskanje sreče (metafora zanjo je tombola), kot da se dogajajo tukaj in zdaj. Mojstrsko zgradbo zgodbe, ki bralca ne izpusti do zadnjih stavkov, je Tratnikova ubesedila kot tenkočutna opazovalka življenja, kot »psihologinja«, ki slikovito ponazarja značaje in odločitve literarnih oseb. Zares mojstrsko je odvila tudi zapleteni klobčič Mijine zgodbe. (povzeto po Bukla.si)