Ukulele jam

Miki se ni ničesar tako veselil kot poletja 1992. Dolgega vročega poletja. Jeseni bi postal gimnazijec, brat Neno bi se s fakultete vrnil domov in ga naučil voziti avto, oče bi se predčasno upokojil. A prišli so tisti s puškami in bombami. Mikijevo družino so strpali na avtobus. Po dolgi vožnji je Miki s starši končal v begunskem centru ob hrvaškem morju, brat pa v srbskem ujetništvu. Čeprav je bil tretjerazredni državljan, je Miki v obmorski idili vseeno našel prijatelje in prve ljubezni. V uteho pa mu je bila predvsem glasba. Najprej tista, ki jo je poslušal brat Neno, potem pa heavy metal v priljubljenem klubu Ukulele.
Ukulele jam je zgodba o instinktu za preživetje na s sovraštvom prežetem Balkanu. Čeprav gre za roman, ni mogoče skriti, da temelji na osebnih izkušnjah avtorja, ki je iz mladega begunca postal cenjen danski pisatelj. (povzeto po Bukla.si)

Preveri status izposoje