VOLK Z WALL STREETA

Film po resnični zgodbi sledi neverjetnemu vzponu – in nenehnemu iskanju užitkov – Jordana Belforta (trikratni oskarjevi nominiranec Leonardo DiCaprio), newyorškega borznega mešetarja, ki s svojo veselo družbo mešetarjev opehari investitorje in zasluži bajno bogastvo.

Belfort se iz mladega in krepostnega novinca na Wall Streetu prelevi v docela pokvarjenega mojstra napihovanja delnic in kavboja z delnicami za drobiž. Absurdno zajetno bogastvo, ki si ga je bil bliskovito nagrabil, zapravlja za neskončno parado afrodiziakov: ženske, metakalon, kokain, avtomobili, njegova žena manekenka in legendarno življenje hlepenja in brezmejnega nakupovanja. A že ko se njegovo podjetje Stratton Oakmont kot raketa vzpenja med skrajnosti hedonističnih potešitev, okoli njegovega imperija uspeha zanko zategujeta ameriška agencija za nadzor vrednostnih papirjev in FBI.

Preveri status izposoje