Vsiljivka v družini

Založnik o knjigi:

Mančina mama se začne čudno obnašati, vse bolj je pozabljiva in dogodke si napačno razlaga. V življenje razširjene družine se prikrade vsiljivka – Alzheimerjeva bolezen, demenca. Manca mora zdaj bolj kot prej skrbeti za vse bolj onemogle starše, zaradi česar je prizadeta njena družina: mož in odraščajoči hčerki. Vsak se mora odpovedovati samemu sebi za dobro drugega. Srečajo se z vprašanjem, ali naj dajo starše v dom za ostarele. Čeprav je bolezen huda preizkušnja, jih ne zlomi, ampak še bolj utrdi njihove medsebojne vezi in zaupanje v Boga. Vse, kar dobrega storijo iz ljubezni, se jim povrne.
Zgodba, ki je napisana po resničnih dogodkih, realistično prikazuje, kako se svojci dementnega bolnika soočajo s to hudo boleznijo. Vsiljivka v družini prinaša pomembno sporočilo o smislu trpljenja in o ljubeči skrbi za starejše.
O avtorici: Tanja Mlakar se je rodila leta 1964 v Ljubljani. Je poročena, mati dveh odraslih hčera, tudi že babica. V svojih literarnih delih se največ posveča medsebojnim odnosom, predvsem v družini. Pri založbi Družina je leta 2010 izšla njena prva knjiga Neslišno hrepenenje, pripoved Halo Bog, me slišiš? pa je izhajala v časopisu Družina kot podlistek.

Preveri status izposoje