Zgodba o vrani

Priredba indijanske zgodbe o barviti vrani je zgodba o pogumni in neustrašni ptici, ki tvega svoje življenje, da bi prijateljem prinesla sončno toploto, da ne bi bili več lačni. Vse živali bi sicer rade pomagale, a moč zbere le pisana vrana z zvonkim glasom. Modro sonce pa pozimi počiva in ji lahko podari le žarečo palico, ki njeno lepo mavričasto perje spremeni v sajastega. Nič več ni lepa in njen glas postane raskav, a nič zato, zunanja lepota ni pomembna, šteje le pogumno, neustrašno srce, ki pomaga drugim. »Kar resnično velja, je samo lepota tvojega srca!« Zgodba s prastarim naukom, ki ga moramo slišati spet in spet, naj navdihuje bralce vseh starosti. (povzeto po Bukla)

Preveri status izposoje