Zlate zvezde

Lagodno življenje dvanajstletnega Maja se v hipu spremeni, ko razpade njegova družina. Oče odide, mama samo joka, on pa postane molčeč, vase zaprt in nejevoljen. Edino veselje mu predstavlja igranje nogometa, in ko mu želijo huligani vzeti žogo, poskrbi, da vsi pristanejo v bolnišnici. Maj odide na poletne počitnice k dedku in babici, ki živita v bližini razvalin gradu Freudeneck. Ko se z Lino, hčerjo očetove nove prijateljice, potepata po livadah, mimo prijezdi deklica Gertrude z Dunaja, princeska iz rodu Habsburžanov. Hitro sklenejo prijateljstvo in se odločijo poiskati grob nezakonskega sina zadnjega celjskega kneza Ulrika. Prepričani so namreč, da je ob njem tudi neprecenljivo dragoceni meč z imenom Zlate zvezde. (povzeto po spl. knjigarni Galarna.si)