Zlobna zobarka

Dvanajstletni Alfi ima težko življenje, skrbeti mora za invalidnega očeta, življenje pa mu poleg socialne delavke dodatno greni še prihod gospe Korenina, nove zobarke na njihovi šoli. Ni prav veliko otrok, ki bi radi hodili k zobarju, a škrbavi Alfi je še posebej odločen, da ne želi imeti nobenega opravka z zlobno zobarko, saj mu že njena bližina vzbuja nelagodje, da o njeni zlobni mački sploh ne govorimo. V mestu se začnejo dogajati čudne stvari, nekdo ponoči krade zobe, ki jih otroci nastavljajo zobni miški in gospa Korenina pri svojem delu uporablja strašljive metode. Samo Alfi in njegova prijateljica Gabi se ji upata postaviti po robu. Tako kot s prvima knjigam (Babica barabica in Mihec milijarder) je tudi z Zlobno zobarko popularni britanski komik osvojil srca mladih bralcev po celem svetu. (povzeto po Bukla)

Preveri status izposoje