Zverinice, pozdravljene!

Etnolog dr. Milko Matičetov je življenje posvetil zbiranju in raziskovanju slovenskega ljudskega izročila. Še posebej veliko ga je našel in zbral pri pravljičarkah in pravljičarjih v Reziji. Dragocena zbirka rezijanskih pravljic Zverinice iz Rezije je prvič izšla leta 1973 s podobami Ančke Gošnik Godec. Anja Štefan, pesnica, pisateljica in pravljičarka, je iz knjige izbrala sedem najlepših, ki jih zdaj lahko preberemo tudi v slikanici. Sočno govorico in slogovno izbrušenost rezijanskih mojstric in mojstrov pripovedovanja je s svojimi humornimi ilustracijami obogatil Zvonko Čoh. (povzeto po spletni strani Emka.si)

Preveri status izposoje