Obvestilo o izvajanju videonadzora

OBVESTILO O IZVAJANJU VIDEONADZORA

V prostorih Osrednje knjižnice Celje (Muzejski trg 1a, 3000 Celje) in na zunanjem območju na parcelah 2423/1, 2423/2, 2423/3 in 2423/4 se izvaja videonadzor.

Pravne podlage za izvajanje videonadzora:

• 6 (e) člen Uredbe (EU) 2016/679 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 27. aprila 2016 o varstvu posameznikov pri obdelavi osebnih podatkov in o prostem pretoku takih podatkov
  • 76. člen ZVOP-2
  • Pravilnik o poslovanju Osrednje knjižnice Celje, sprejet 20. 12. 2022
  • Pravilnik o zavarovanju osebnih podatkov v Osrednji knjižnici Celje, sprejet 21. 2. 2023
  • Pravilnik o izvajanju videonadzora v Osrednji knjižnici Celje, sprejet 21. 2. 2023
  • Ocena učinka v zvezi z varstvom osebnih podatkov za izvajanje videonadzora v Osrednji knjižnici Celje (maj 2023)

Upravljavec, ki izvaja videonadzor: Osrednja knjižnica Celje, Muzejski trg 1a, 3000 Celje

Odgovorna oseba upravljavca: Polonca Bajc Napret, direktorica, Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Namen izvajanja videonadzora: zagotavljanje varnosti ljudi in premoženja, zagotavljanje nadzora vstopa in izstopa v prostore Osrednje knjižnice Celje, ker zaradi narave dela obstaja možnost možnost ogrožanja zaposlenih. Namenov ni mogoče doseči z milejšimi ukrepi.

Zbirka osebnih podatkov videonadzora vsebuje:

- slikovni posnetek,

- datum posnetka,

- čas posnetka.

Obdobje hrambe zbirke osebnih podatkov videonadzora: do 60 dni

Izjava o varstvu osebnih podatkov v Osrednji knjižnici Celje z informacijami o uveljavljanju pravic:

Kontaktni podatki pooblaščene osebe za varstvo podatkov (DPO), kontaktni podatki za potrebe uveljavljanja pravic posameznika s področja varstva osebnih podatkov:

Polonca Bajc Napret, direktorica