26. Slovenski dnevi knjige 16. - 20. junij

Knjižni festival Slovenski dnevi knjige svojo pozornost posveča širitvi pomena knjige, pisane besede ter opozarja na pomembnosti branja in bralne kulture.

26. slovenske dneve knjige tudi letos pripravljamo v sodelovanju s Knjigarno Antika. Že drugo leto zapored pa so se zaradi epidemije ti dnevi zamaknili v mesec junij. Letos bo pestro dogajanje v večini večjih slovenskih krajev med 16. in 20. junijem.

Več o celotnem programu si lahko preberete na povezavi: https://www.dneviknjige.si/

Program v Celju:

Sreda, 16. junij 2021

• ob 10. uri otvoritev knjižne tržnice »Sejem na zraku« na Stanetovi ulici v Celju, pred bivšo knjigarno »Naša knjiga«. Knjižna tržnica bo odprta do 17. ure.
  • Izložba knjigarne Antika: Razstava knjig slovenskega pisatelja, pesnika, časnikarja in avtorja prvega slovenskega romana »Deseti brat« Josipa Jurčiča ob 140 obletnici njegove smrti.
  • ob 18. uri v knjigarni in antikvariatu Antika: literarni večer, gost dr. Miha  Kovač, ki bo predstavil knjigo »Berem, da se poberem: 10 razlogov za branje knjig v digitalnem času« . Pogovor z njim bo vodil dr. Zoran Pevec.

Četrtek, 17. junij 2021

•  Knjižna tržnica » Sejem na zraku« od 9. – 17. ure na Stanetovi ulici v Celju.
  • Knjižna tržnica ob 16. uri: Celjsko literarno društvo predstavlja novo številko revije za spekulativno fikcijo SUPERNOVA. Sodelujejo: Bojan Ekselenski, Matej Krajnc, Teja Novšak
  • NA OBJEKTIVISTIČNEM STOLU ob 17. uri : Predstavitev pesniške zbirke Zorana Pevca v Kavarni Miško Knjižko. Z avtorjem se bo pogovarjal Kristian Koželj.

Petek, 18. junij 2021

• Knjižna tržnica »Sejem na zraku« od 9. – 17. ure na Stanetovi ulici v Celju.
  • Lapidarij ob Savinjskem nabrežju ob 17:30 bo gost Vanja Tajnšek, avtor knjige Zgodbe, ki jih vsi imamo radi - Kotaljenje frnikol. (v organizaciji Zavoda Jnana Bhakti Prada Trust)
  • ob 19. uri bo gost Andraž Teršek. Potekal bo pogovor z avtorjem knjige Zapisi ustavnika v karanteni. (v organizaciji Zavoda Jnana Bhakti Prada Trust)

Sobota, 19. junij 2021

• Knjižna tržnica «Sejem na zraku« od 9. – 12. ure na Stanetovi ulici v Celju.
  • Ob 10. uri: gost Matej Krajnc, ki bo predstavil ploščo »Popotnice« in roman »Zgodovina harmonike«
  • Ob 11. uri: uveljavljeni pesniki/ce 03 berejo poezijo