Branje s terapevtskimi psi

V soboto, 12. oktobra vas ob 10. uri vabimo v Knjižnico pri Mišku Knjižku na srečanje s kosmatimi smrčki. Njihovi člani bodo predstavili skupino ter njihove aktivnosti in terapije s psi.
Izkušnje namreč kažejo, da je pri otrocih, ki berejo psu, pogosto opazen napredek na mnogih področjih. Postanejo boljši bralci, pozabijo na svoje omejitve pri branju, prebrano besedilo lažje razumejo in se o njem pogovarjajo. Ko se sprostijo, so tudi samozavestnejši, kasneje imajo manj težav z branjem pred vrstniki.
Tako postanejo tudi socialno spretnejši, manj ranljivi, lažje se vključujejo v druge dejavnosti. Zaradi prijetne izkušnje z veseljem posegajo po novih knjigah.
Terapevtski psi z vodniki bodo na obisku v knjižnici predstavili kako poteka njihovo delo, ne bo pa manjkalo tudi zabave, saj bodo kužki pokazali tudi nekaj trikov.
Vsekakor pa je priporočljivo, da se na srečanje tudi prijavite. Prijave sprejemamo na telefon 03 426 17 66.

Veselimo se srečanja z vami. Vstop prost.