Podobe slovenske krajine

Vabimo vas na ogled razstave Podobe slovenske krajine, avtorice Irene Čmer v Knjižnico Vojnik.

AVTORICA O SVOJEM DELU:

Pri svojem slikarstvu pogosto uporabljam fotografijo v kombinaciji z drugimi materiali.
Ne iščem presenečenj, moje fotografije niso presenetljive, so le zanimive, motivi so preproste vedute v krajini.
Predstavljena dela so nastala po fotografskih predlogah, ki sem jih sama fotografirala, nekaj pa sem jih našla tudi na internetu. Ko jih prebiram, me katera zanima površno, druga me bolj privlači. Ustavim se zlasti pri tistih, ki me spominjajo na dogodke iz preteklosti, kot je podoba gručastega, trškega naselja Vojnik.