SPLETNO POSLOVANJE (rezervacije, podaljšave, plačila, spletni vpis)

Kaj vse lahko opravite prek spleta?

REZERVACIJA GRADIVA

V katalogu Cobiss + lahko sami rezervirate gradivo, s čimer ga v naročite v knjižnici in vas bo čakalo za prevzem na izposojnem pultu. Pri izbranem naslovu v katalogu Cobiss + kliknite na gumb Rezerviraj. Vpišete se s številko izkaznice in geslom in potrdite rezervacijo. Za uspešno rezervacijo morate imeti nastavljeno E-obveščanje na e-mail naslov in/ali SMS obveščanje, saj le tako lahko prejmete obvestilo o čakajočem rezerviranem gradivu.

rezerviraj

PODALJŠANJE ČLANSTVA

Z obiskom Moje knjižnice (prijava v Moj profil Cobiss s številko izkaznice in geslom), lahko podaljšate članstvo, če vam je že poteklo, ali bo poteklo v roku meseca dni. Na to vas opomni obvestilo.

Ob podaljšanju članstva lahko s spletni plačilom poravnate tudi članarino, ta pa je podatek naveden v obvestilu o poteku članstva.

podaljsanje

PODALJŠANJE ROKOV IZPOSOJE

Rok izposoje za gradivo podaljšate tako, da v seznamu izposojenega gradiva obkljukate gradivo in nato kliknete gumb Podaljšaj izbrano. Če je bil rok izposoje uspešno podaljšan, se pri izvodu pokaže zelena kljukica, v stolpcu Vrniti do pa se izpiše novi rok vrnitve. Če roka izposoje ni možno podaljšati, se izpiše opozorilo, s premikom miške na opozorilni znak pa se izpiše razlog, zakaj podaljšanje ni bilo mogoče.

podaljsanje2

PORAVNAVA DOLGOV

V primeru, da imate neporavnane obveznosti (članarina, zamudnina, …), lahko znesek poravnate s spletnim plačilom. V Moji knjižnici odprite zavihek Dolgovi in omejitve, kjer boste videli celoten dolg. Z gumbom Spletno plačilo boste prišli v obrazec UJP plačila, kjer lahko izvedete plačilo s kartico, z mobilnim plačilom (Moneta) ali s spletno banko (Abanet, NLB Klik).

SPLETNI VPIS

V knjižnico se lahko vpišete tudi preko spleta in s tem pridobite dostop do rezervacij gradiva, e-knjižnice in Biblosa. Izkaznico pridobite ob predložitvi osebnega dokumenta v knjižnici.

Povezava za spletni vpis: https://plus.cobiss.si/opac7/rsu