Spremenjeni roki izposoje in cenik

Spoštovane članice in člani knjižnice,

julija se obetajo nekatere spremembe v poslovanju Osrednje knjižnice Celje.

SPREMENJEN IZPOSOJEVALNI ROK

S 1. 7. 2021 prehajamo na enotni rok izposoje, ki bo po novem 21 dni za vse vrste gradiva (knjige – leposlovno in strokovno gradivo, neknjižno gradivo (filmi, glasba, serijske publikacije).

Ostaja pa 14 dnevni rok podaljšanja in 11 možnost podaljšav, v primeru, da gradivo ni rezervirano.

Spremenjene roke smo sprejeli v želji, da bi se približali ureditvi večine slovenskih splošnih knjižnic.

SPREMEMBE CENIKA

S 1. 7. 2021 uvajamo enotno dnevno zamudnino 0,30 €.

Medknjižnična izposoja izven celjskega območja bo 7,50 € na enoto.

Bodite pozorni na roke vrnitve predvsem pri strokovnem gradivu, kjer bo osnovni rok izposoje po novem teden dni krajši.

Namestite si aplikacijo mCOBISS in prosite knjižničarje, da vam aktivirajo opomnike pred potekom roka izposoje, pri izposoji pa ne pozabite vzeti potrdila.