Dekle, ki bi raje bilo drugje

Avtor: Evald Flisar
Založnik: Cankarjeva založba, 2012
Zvrst: roman
Priporoča: Osrednja knjižnica Celje

Špela je dekle iz tipičnega slovenskega blokovskega naselja, ki si želi samo stran. Stran od matere, ki se zapija, stran od sosedov, ki gledajo nanjo skozi tragično zgodbo njenih staršev, stran od vseh, ki vsakodnevno najedajo njeno že tako nizko samopodobo. Ko po diplomi iz primerjalne književnosti ne dobi ustreznega dela, je nič ne veže na domače okolje. Na socialnem omrežju ponovno najde stik z nekdanjo sošolko, ki ji v Londonu ponudi delno zaposlitev. Izkoristi priložnost, odpotuje k njej in se posveti pisanju recenzij za književni leksikon. V londonskem življenju si ustvari tudi svojo samozavestno virtualno podobo na Facebooku, čeprav je izven virtualnega sveta ne pozna nihče. Nenadoma pa se začne njeno življenje presenetljivo in naglo odvijati. V njem se naenkrat pojavijo ljudje in zgodbe, za katere kasneje ne ve niti, ali jih je opazovala ali je bila akter ali pa se vse skupaj sploh ni zgodilo. Je bila le iluzija? Beg pred resničnostjo? Se bo Špela vrnila domov, čeprav bi rada bila drugje?

Odlomek iz knjige