Draga Alina, Draga Brina

Založnik: Mladinska knjiga, 2008
Zvrst: roman
Priporoča: Knjižnica Velenje

Alina in Brina, najboljši prijateljici, različni po značaju, načinu življenja, po odnosu do sveta in po družbenem položaju, si pišeta e-pisma. Brina je urednica revije in srečno poročena mati sedemnajstletnice, ki živi skoraj pravljično življenje. Alina je igralka, ki se ni nikoli ustalila z nobenim moškim in je prednost vedno dajala umetnosti, gledališču. Tako v začetku romana spoznamo njun prijateljski odnos in življenje, ki ga živita, nato pa beremo o dogodkih in čustvih, ki začnejo usodno zapletati njuni življenji. Roman je napisan v sočnem in tekočem jeziku, poigrava se s pomeni v besedah in zasuki v situacijah. Gre za premišljen preplet literature, gledališča in resničnosti. Priporočamo!

Odlomek iz knjige

"Ljuba Alina! Kako zelo si me osrečila. Ko sem pritisnila tipko, sprejmi-pošlji, je prišlo tvoje pismo. In to pismo je ena sama hvalnica življenju. Ni kaj,tvoje Primorska, nona in dolge poti nad morjem so nama že od nekdaj pomagale premisliti in se prav odločiti. Lahko noč tebi in bitjecu, ki bo živelo. Tvoja Brina"