Darwin gre v jedilnico

Darwin gre v jedilnico prinaša vrhunce iz poezije tretjega tisočletja uglednega slovenskega pesnika Milana Dekleve. Zaznamujeta jo bistroumen izraz in trajna inovacija oblike, s katerima neumorno kljubuje človeški razumskosti, samoljubnosti, zlu in bivanjski tesnobi, a tudi neizrekljivosti. Knjigo sestavlja osem sklopov, osem ustvarjalnih postopkov. Pesmi, polne protislovij, kontrastnih diskurzov in presežne zvočnosti, migotajo s celoto bivajočega, prisluškujejo praznini, medtem ko presnavljajo vprašanja o resnici, smislu, niču, minevanju, smrti. So postanki popolne minljivosti, ki posojajo sočuten glas tišini zamolčanega, krhek uvid v vesoljno skladje.

Preverite status izposoje