Luna

Založnik o knjigi

Knjiga zajema spomine na dve poglavji iz življenja Bogdana Mohorja. Na svetli strani lune so zapisani avtorjevi spomini na partizanska leta na Koroškem, na zavzetost za tamkajšnje Slovence in slovenščino, pripravljenost v skrajnem primeru v borbi za svobodo žrtvovati tudi življenje. Na temni strani lune pa je zapisano to, česar se človek, ki se mu je zgodila največja krivica – obsodba v tako imenovanih stalinističnih procesih in leta zapora v Bileći – le z muko spominja. Obe v eno pripoved zajeti poglavji dajeta knjigi poseben pečat.

Za slovenske bralce na Koroškem pa je knjiga izrednega pomena zaradi avtorjevega pričevanja o napadu nacistov na partizansko četo v bunkerju pod Arihovo pečjo. Preživeli so ga samo trije, med njimi Bogdan Mohor-Ston.

Preveri status izposoje