Deklica, ki je pila mesečino

Prestrašeni prebivalci Protektorata verjamejo, da v gozdu živi zlobna čarovnica. V strahu so ji vsako leto žrtvovali najmlajšega otroka v mestu in upali, da so jo s tem pomirili. V gozdu je res živela čarovnica, vendar ni bila zla in ni jedla otrok. Vsako leto je rešila izpostavljenega otroka pred zvermi in mu poiskala prijazno družino v oddaljenem mestu ... Nekoč je po naključju nahranila deklico - namesto z zvezdno svetlobo - z mesečno in s tem z naraščajočo čarobno močjo. Čarovnica Xan ni imela izbire. Ob pomoči majhnega zmajčka Fyriana in Glerka, močvirske pošasti z zlatim srcem, je sama vzgajala deklico Luno. Ko se je približeval Lunin 13. rojstni dan je Xan vedela, da se bo vse spremenilo. Deklica, ki je pila mesečino je bogat, osupljiv roman, ki preplete fantastično, domiselno, muhasto in avanturistično. Avtorica je oblikovala svoje očarljive junake s premišljeno globino in z mesečino: srčno Xan, sposobno in ranljivo Luno, prijaznega Fyriana, ljubečega Glerka, pametnega Antaina, a tudi nekaj izredno zlih nasprotnikov. Deklica, ki je pila mesečino je ena izmed tistih izrednih in lepih zgodb, ki se čudežno znajdejo v vašem srcu. Dobitnica Newberyjeve medalje za najvidnejšo otroško knjigo 2017. (povzeto po spletni str. Knjigarne Bukla)