Svet za rešetkami

Julij odrašča ob depresivni mami, ki vse dneve preždi na kavču pred televizorjem in od katere nikoli ne sliši lepe besede. Očima Adama ima rad, kljub temu, da pogosto pretepa mamo. Mlajša sestra se je zaradi Adamovih udarcev preselila nazaj k očetu. Juliju ne gre v šoli, nima prijateljev, sošolci se mu posmehujejo zaradi revščine. V njegovem življenju nič ni prav. Je žrtev nemogočih razmer, brez opore v odraslih. V njem se nabirata jeza in tesnoba; izrazi ju na edini način, ki ga pozna – z nasiljem. V romanu, ki sloni na življenjski usodi resničnega fanta, se Jana Frey poglobi v tematiko mladostniškega nasilja in kriminala. ...(povzeto po spletni strani Emka.si)