Januarske zvezde

Clancy in njena starejša sestra Tash obiščeta dedka, ki po možganski kapi ne govori več, in ga po nenavadnem spletu okoliščin »ugrabita« iz doma za starejše. V želji, da mu poiščejo boljši dom, se skupaj podajo na drzno in pustolovščin polno popotovanje, na katerem ne manjka neobičajnih preprek. Predvsem pa je iskanje odtujenih družinskih članov, ki bi lahko priskočili na pomoč, pravi zalogaj, saj so se po babičini smrti razkropili na vse konce. Toda Clancy je vse bolj prepričana, da je s svojimi skrivnostnimi znamenji z njimi na poti tudi babica … Mladinski roman Januarske zvezde odstira zgodbo neke družine, ki je izgubila medsebojni stik. Člani sicer številčne družine živijo vsak na svojem koncu in se po smrti babice le redko srečajo. Po nenavadni ugrabitvi, ki jo zakuhata Clancy in Tash, so se primorani soočiti sami s sabo, kopica družinskih problemov pa je opisana zelo prikupno in humorno. Kljub lahkotnejšemu tonu roman odpira veliko iztočnic za premislek ̶ skrb za starejše po težki bolezni, možganska kap in njene posledice, odtujenost družinskih članov, odnos s starimi starši, predvsem pa je v ospredju dinamika dveh sester, ene tihe in zadržane, in druge odločne in glasne. Kako sobivati v tej pisani druščini raznolikih ljudi? (povzeto po spl. str. Založbe Miš)