Renjin dnevnik

Rodila se je v judovski družini na Poljskem leta 1924, dnevnik pa je začela pisati tik pred nemško in sovjetsko invazijo na Poljsko leta 1939 in ga piše vse do julija leta 1942. Piše o vsakdanjem življenju med okupacijo, o šoli, težavah s prijateljicami, prvi ljubezni, neznosni bolečini ob ločitvi od matere, hrepenenju po miru. Dogodke prepreda s svojo premišljujočo, jedko in presenetljivo zrelo poezijo. Zaključi se julija leta 1942 z zapisom Renjinega fanta, potem ko njo ubijejo Nemci. Renjin dnevnik je del družinske zapuščine družine Bellak. Po dolgih desetletjih ga je Renjina nečakinja odkrila in spravila v svet, izjemno pričevanje mlade Poljakinje pa je hitro postalo uspešnica v ZDA. Dnevnik je doslej doživel tudi več prevodov v tuje jezike. (povzeto po spl. str. založbe Mladinska knjiga)