Je res ali ne?

V tej enkratni knjigi vas čaka več kot 330 člankov o svetovni zgodovini, pregledno urejenih v 7 poglavij.
A to ni čisto običajna zgodovinska knjiga: pravzaprav gre za zbirko napetih dogodkov, zanimivih osebnosti in nenavadnih okoliščin, ob katerih se boste nehote vprašali: »Je to res?« V zgodovini je veliko dogodkov, za katere težko verjamemo, da so se zgodili, pa se izkaže, da je vse res.
Ali ste vedeli, da je cono za pešce pravzaprav izumil že Julij Cezar? Ali da so prve kavbojke nosili že pristaniški delavci v Genovi pred več kot 400 leti? V tej knjigi so zbrane najboljše zgodbe te vrste.
In nasprotno smo pogosto sveto prepričani, da je nekaj res, potem pa ugotovimo, da je domnevno “dejstvo“ daleč od resnice: pustite se presenetiti resnici o Robin Hoodu, vikinških čeladah, kolonjski vodi in o tem, kdo je pravzaprav sprožil francosko revolucijo ...
To je knjiga, ki suhoparna dejstva in letnice spremeni v zabavno branje! (povzeto po spletni strani založbe Mladinska knjiga)

Preveri status izposoje