Kako je odraščal komik

Dvanajstletni Juha odrašča v predmestju Stockholma, skupaj z mlajšo sestro Marianne, očetom Bengtom in mamo Ritvo, ki prihaja iz Finske. Juha je razredni klovn in njegovo poslanstvo je zabavanje sošolcev s skeči, smešnimi zgodbami, šaljivimi pesmicami in vici, globoka želja, ki se skriva za njegovo zabavljaško masko, pa je, da bi ga imeli radi, da bi bil sprejet in priljubljen. Juha vsak dan hodi v šolo s sosedo Jenny, za katero sam pravi, da je »nikoli ne rabi podkupiti« in da je vedno tam, a jo kljub temu zlahka zataji, če se pojavijo trije glavni v razredu. Po spletu okoliščin Juha, Jenny in Thomas, razredni grešni kozel za zasmehovanje in norčevanje, pristanejo skupaj kot trije izobčenci. Čeprav so na hierarhični lestvici priljubljenosti pristali povsem na dnu, pa vseeno ne pozabijo, kako malo je v resnici treba, da se lahko imaš lepo. Toda vsako obdobje v življenju se enkrat zaključi in tudi naši junaki končajo drugo triletko, njihova skupna pot pa se razcepi. Juha si ničesar ne želi bolj kot pobegniti nekam drugam, stran od malomeščanskega mesteca, ki ga duši. In čeprav mu to kot odraslemu uspe, postane celo uspešen komik, se nekatere stvari nikoli ne spremenijo. (povzeto po spletni strani založbe Mladinska knjiga)

Preveri status izposoje