KRAVATNI GEN

Založnik o knjigi

Knjiga Kravatni gen je zbirka Kregarjevih kolumn, ki so izhajale v dnevniku Večer v zadnjih petih letih. Preko kolumn se Tone Kregar, zgodovinar in glasbenik, še dodatno razkrije kot civilnodružbeno razgledan človek, ki svojo senzibilno plat izraža tako skozi okolje, v katerem je zrasel, kot tudi širše. V besedilih bralec takoj zazna prefinjeno Kregarjevo občutljivost za podrobnosti. V svojih neprizanesljivih družbenokritičnih zapisih pa avtor daje prostor tudi romantični podobi sveta, ki kar kriči po pravičnosti in po meri človeka, v isti sapi pa brezkompromisno zavrača elite in bogatenje na račun malega človeka.

Preveri status izposoje