ODVETNIK

Založnik o knjigi

Ljubezenska zgodba v romanu Odvetnik ima realističen družbenopolitični okvir: osemdeseta leta prejšnjega stoletja, ko je bila Slovenija del Jugoslavije in so bili partijski funkcionarji vsemogočni. Eden od njih je Vojko Železnik, ki na poti proti vrhu ne pozna ovir. Za svoje cilje žrtvuje vse in vsakogar, tudi svojo hčer.

Igor Karlovšek se je rodil 9. decembra 1958 v Celju, kjer je leta 1977 tudi končal gimnazijo. Po diplomi na pravni fakulteti in opravljenem pravosodnem izpitu je delal v podjetju Radeče papir. Leta 1990 je magistriral in od leta 1995 je odvetnik v Celju. Poročen je z Marijo – tudi odvetnico, s katero ima dva sinova. Pisal je že v gimnaziji in objavljal kratko prozo. Ob prozi za odrasle in mladino piše tudi radijske igre.
Preveri status izposoje