Kvantni skok

Roman Kvantni skok priljubljene danske pisateljice je preveden v več jezikov, leta 2021 je prejel nagrado Horsensa Postena za najboljše delo za mladino. Dragocena in berljiva knjiga za čase, ko se z depresijo sooča vse več mladostnikov. Po romanu nastaja tudi film. Astrid skoraj ves prosti čas preživlja s sestro, ki jo hromi strašna tesnoba, za katero se zdi, da jo bo pogoltnila. Poskuša ji biti na voljo in v oporo, hkrati pa živeti normalno življenje. Starša se s tem spoprijemata vsak po svoje – mama s pretirano pozornostjo, oče z umikom in zanikanjem. Ko pa se Astrid zaljubi, se navidezno ravnovesje v družini poruši. Tudi ona potrebuje prostor zase, za svoje življenje, vendar se spopada z občutki krivde. Potem pa sprejme pogumno odločitev. (povzeto po spl. str. založbe Mladinska knjiga)