Kako mi je norost razložila svet

Nemška pisateljica Dita Zipfel (1981) je leta 2020 za to knjigo prejela nemško nagrado za mladinsko književnost Deutscher Jugendliteraturpreis. Humorna in iskriva pripoved je prepletena s privlačnimi ilustracijami islandske umetnice Rán Flygenring (1987). izdelku Kolofon Lucie hoče od doma, saj ima dovolj maminega novega fanta in sošolk, ki se spravljajo nanjo, želi si k mamini bivši partnerki v Berlin. Tako spozna čudnega gospoda Klingeja, ki potrebuje pomoč pri pisanju skrivne kuharske knjige. Lucie takoj poprime za delo, čeprav se izkaže, da je gospod res … no, čuden. Potem pa se stvari precej zapletejo in Lucie mora sprejeti nekaj pogumnih odločitev, zaradi katerih najde svoje mesto pod soncem. (povzeto po spl. str. založbe Mladinska knjiga)