Napad in vihar

Napad in Vihar je druga knjiga iz svetovno uspešne trilogije Senca in kost. Alina zbeži čez Pravo morje, preganjajo jo duhovi življenj, ki jih je vzela v Globeli. Z Malom si skuša ustvariti življenje v neznani deželi, ne sme razkriti, da je sončna priklicnica. Dolgo se ne more skrivati pred preteklostjo ali usodo. Temačnik je izšel iz Senčne globeli z grozljivo novo sposobnostjo in ogroža preostali svet. Alina se vrne v državo, ki jo je zapustila, odločena, da se bo postavila po robu silam, ki se zbirajo proti Ravki. Druga knjiga iz trilogije Senca in kost priljubljene ameriške pisateljice Leigh Bardugo nas popelje še globlje v svet Griševskega vsemirja, v katerem se dogaja tudi fantazijska poslastica v dveh delih Vranja šesterica. Doslej je bilo prodanih več kot tri milijone knjig iz cikla Griševsko vsemirje, prevedeni so v več kot 38 jezikov po vsem svetu, izdali so jih v več kot 40 državah. Vseh pet knjig je postalo uspešnica New York Timesa. Še večjo priljubljenost so knjige dosegle po predvajanju serije Senca in kost na Netflixu. (povzeto po emka.si)