130 utripov na minuto

Sredi angleščine se Pi zgrudi na tla. Omedli samo za nekaj sekund, a v tem času se vse spremeni. Že dolgo jo je hromil nedoumljiv strah, ves čas je pod pritiskom, zdaj pa jo je tesnoba tako stisnila,, da si mora vzeti odmor. Njena starša sta prepričana, da bo kmalu bolje, tudi prijateljice ji pošiljajo prijazna sporočilca z željami po čimprejšnjem okrevanju. Pijin svet se razsvetli, ko v njeno življenje nepričakovano vstopijo sosede s svojimi težavami: Vicky z motnjo v razvoju, mama samohranilka Bianca in Gillian Brown, starejša gospa, ki se pripravlja na praznovanje rojstnega dne. Vsakdanji vrvež povsem običajnih ljudi Pi odpre popolnoma nov pogled na svet. 130 utripov na minuto je presunljiv mladinski roman o tesnobi, pa tudi o ganljivi moči povezane skupnosti, ki se razvije na Pijinem domačem stopnišču. (povzeto po spl. str. Založbe Miš)