Mežik

Letimo, vsi letimo, še posebej pri trinajstih. Odpihne nas lastna zvedavost, visoke želje nas zvlečejo vstran, pa vselej zavijemo nazaj na svojo pot. Večkrat, kar naprej, dokler končno ne spregledamo in življenje nas zrine na »pravo pot«. In potem … potem nam je žal tistih dni, ko smo še znali videti preko in proč. Rob Harrel je svetovno znani ustvarjalec ilustriranih mladinskih romanov, grafičnih novel in stripov. Njegova dolgoletna vsakodnevna stripovska nadaljevanka Adam@Home izhaja v več kot 140 – ih časopisih po vsem svetu, najbolj znan pa je po risani knjižni seriji o trolu Zarfu, zadnje čase pa še posebej po mladinskem romanu Wink, brez katerega bi BatPig sploh ne zmogel poleteti. Rob trenutno živi in ustvarja v Indiani v ZDA. (povzeto po spl. str. emka.si)