Morfij in druge zgodbe

Založnik o knjigi
Knjiga Morfij in druge zgodbe prinaša izbor najboljše kratke proze Mihaila Bulgakova (1891–1940), slovenskim bralcem najbolj znanega po romanu iz svojega poznega ustvarjalnega obdobja, Mojstru in Margareti. Izbor zgodb zapolnjuje bele lise v slovenskem poznavanju Bulgakova, saj vključuje tista njegova pomembna zgodnja literarna dela, ki prikazujejo način, kako se je pisatelj začetnik kalil v mojstra. To so zgodbe, ki danes spadajo v kanon svetovne literature; prva med njimi je gotovo »Morfij«, zgodba o propadu zasvojenca z drogo, po kateri je velikan ruskega filma Aleksej Balabanov leta 2008 posnel večkrat nagrajeni film.

Preveri status izposoje