Povej mi po resnici

Pred nami je nov domač roman za starejše najstnike, ki bo nedvomno nadvse privlačen tudi za starše, pedagoge in druge, ki jih zanima tematika mladostne zasvojenosti z računalniki in spolnostjo. Simon in Eva sta odraščala v zelo različnem družinskem okolju, a ju povezuje dejstvo, da patološko lažeta in se zatekata v virtualne svetove sodobne elektronike. Simon je obseden z računalniškimi igrami, v temi se skriva pred ljudmi, življenjem, šolo in čustvi. Eva rada izziva in eksperimentira, se zateka v svet omame in virtualne spolnosti. Ko ju življenje pripelje skupaj, poskusita vzpostaviti ljubezenski odnos, kar jima spodleti in raztrešči predvsem Simonove navidezne svetove. Izjemno razumevanje in trud staršev ter strokovna psihiatrična pomoč jima pomagajo premagati zasvojenost in sprejeti odločitev, da zaživita brez laži. Nadvse pretres­ljiva sodobna zgodba o mladi generaciji, ki svojo samorealizacijo išče na spletu, družabnih omrežjih in daleč stran od resničnega sveta. (povzeto po Bukla)