Stanja

Roman prinaša zgodbo z dvema enakopravnima junakoma, možem in ženo, ki nikakor ne ustrezata tradicionalnim predstavam o zakonskih parih in se nista niti poročila s tem namenom, da bi ustvarila družino, o kakršni še vedno veliko govorimo in slišimo v Sloveniji, nemalokrat kot neke vrste nadčasovni vrednoti. Junaka Stanj poosebljata in predstavljata vse kaj drugega, neskladnega s pojmom tradicionalne družine, sodobni narcisizem, popolno zavezanost karieri, hedonizem in hkrati skepso, negotovost in strah pred prihodnostjo. Morda prav zato tudi vztrajata drug z drugim, četudi v tem ne vidita globljega smisla; kot tudi ne v tem, da bi poskusila živeti drugače. Vendar to ne pomeni, da sta obupana; živita preprosto onkraj nekaterih običajnih razmislekov, vrednot in ciljev. (Emka.si)