Senca in kost

Trilogija Senca in kost je svetovno uspešna fantazijska poslastica in je bila prevedena v 27 jezikov, doživela je tudi uprizoritev v obliki Netflix serije. Predstavljamo prvo knjigo trilogije Senca in kost. Ravka je obdana s sovražniki, na dva dela pa jo seka Senčna globel, v kateri mrgoli ljudožerskih pošasti. Usoda Ravke je na ramenih Aline Starkov, ki med reševanjem svojega prijatelja v sebi odkrije nenavadno moč. Ta bi utegnila biti ključ do osvoboditve v vojni opustošene domovine. Odpeljejo jo na kraljevi dvor, da bi jo izurili za pripadnico griš, ki jih vodi skrivnostni Temačnik. A v tem razkošnem svetu nič ni tako, kot se zdi. Nanjo se grozeče zgrinja tema in od njene moči je odvisno vse kraljestvo ...(povzeto po spl. str. založbe Mladinska knjiga)