Skrivnostna mumija

Založnik o knjigi

Že peta v slovenski jezik prevedena knjiga iz zbirke Detektivska agencija Lovro in Maja, ki je že kar nekaj let najbolj priljubljena zbirka knjig za otroke prvega bralnega obdobja na Švedskem, njen avtor Martin Widmark pa najpriljubljenejši pisatelj za to starost. Zbirka je bila zasnovana pod geslom 'Preprosto za branje, a zapleteno za reševanje'. To pomeni, da je jezik preprost in neposreden, vsebina pa je načrtno zastavljena ter spodbuja bistroumnost in iznajdljivost. Knjige v tej zbirki so zaradi lažje berljivosti in zanimive vsebine primerne za otroke, ki začenjajo z branjem. Sodobna črnobela ilustracija dopolnjuje zanimivo besedilo. Dela iz zbirke so prevedena v petnajst jezikov, po njih sta posneta televizijska serija in film.

Lovro in Maja živita v majhnem mestecu Branik. Prosti čas, še posebej med počitnicami, si zapolnjujeta z branjem detektivskih knjig in vodenjem detektivske agencije. Tokrat zasledita v časniku novico o kraji dragocene slike iz muzeja. Slika izgine na nadvse skrivnosten način, še posebej zato, ker je v istem prostoru razstavljena stara egipčanska mumija. Srhljiva noč v muzeju, ko se celo varnostniku dlake postavljajo pokonci in ko izgine nova dragocena slika, mladih detektivov ne prestraši. Bistro sklepata, kje je varnostnikov mobilni telefon, zakaj so se začele kraje, kaj ima z njimi mumija in tako kaj hitro pokažeta na krivca.

Preveri status izposoje