Socialna in kulturna zgodovina hrane

Zgodovina hrane in prehrane je že tisočletja sestavni del vsakdanjega življenja, ali še bolje življenjsko pomembni del vsakega dne. Povezana je z nagonom človeka po samoohranitvi in s celim spektrom čustvovanj. Zato jo zaznamujejo (zgodovinski in kulturni) prostori, procesi in dogodki. Hrana je tako hitro iz eksistenčne nuje kmalu postala indikator družbenega statusa, etične in verske identitete, politične in tudi spolne identitete. Zgodovina hrane predstavlja eno od zgodovinopisnih usmeritev, do katere se lahko pristopa izrazito interdisciplinarno. Knjiga, ki jo imate pred seboj, pa bralcu ponuja sugestije in poglobljene analize različnih kolektivnih in individualnih izkušenj. (Buča)