Uganka Londonskega očesa

V ponedeljek, 24. maja, ob 11.32, je Salim vstopil v kabino Londonskega očesa. Ob 12.02 iz nje ni več izstopil. Izginil je brez sledu. Kot bi izpuhtel. Kaj storiti, ko zdrav razum odpove? Ko še odrasli hromijo od slutnje najhujšega? In celo policija tava v temi? Samo Ted Sparks, 12-letni fant s hecnimi, a neverjetnimi možgani, bi s pomočjo starejše sestre Kat lahko videl vzorec v čustvenem viharju okoli sebe in razrešil uganko Londonskega očesa, ki ga bo pripeljala do izginulega bratranca Salima. Siobhan Dowd (1960–2007), prezgodaj preminula pisateljica in aktivistka irskih korenin, avtorica Barjanskega otroka in Čistega krika, se znova izkaže kot empatična pripovedovalka življenjskih zgodb. V večkrat nagrajeni Uganki Londonskega očesa – in še enem odličnem prevodu Tine Mahkota – spremljamo pripoved izjemnega in nepozabnega (avtističnega) pripovedovalca, ki mu uspe sestaviti drobce in sestaviti celotno sliko. (povzeto po spletni strani založbe Zala)