Timšel

Založnik o knjigi:

Pričujoče literarno delo je izpoved avtorja, ki je sicer kronološko zasnovana, toda kljub temu fragmentarna. Opisane zgodbe odražajo stanje pisca v posameznih situacijah. Branje knjige Timšel ne zahteva filozofskih analiz in seciranja, da bi bralec ugotovil, kaj nam hoče avtor povedati v kakšni zgodbi. Z avtorjem lahko hitro najdemo stične točke, ne da bi se počutili slabo ali postali zateženi.
Namen knjige je razvedriti bralca, mogoče celo pred nočnim počitkom, in ga obenem spodbuditi, da v njej najde kakšno uporabno besedo ali dobi kakšno (za)misel, ki jo bo lahko kasneje uporabil v svojem življenju.
Timšel je hebrejska beseda, ki označuje človekovo možnost izbire v življenju oziroma možnost svobodne volje, ki odpira in širi obzorja.