Will Grayson, Will Grayson

Na neko hladno noč in v najbolj nenavadnem delu Chicaga se poti najstnika Willa Graysona križajo z … Willom Graysonom! Dva vrstnika iz zelo različnih okolij se kar naenkrat znajdeta na nepričakovani skupni poti, polni epskih preobratov. Od Evanstona do Napervilla ni tako daleč, a Will Grayson in Will Grayson iz predmestja Chicaga bi lahko živela na različnih planetih. Ko ju usoda pripelje na isto presenetljivo razpotje, se njuni življenji povežeta v nove in nepričakovane smeri. S pomočjo novih in starih prijateljev, med katerimi je tudi ogromni in izjemno čudoviti Tiny Cooper, ofenzivni igralec in nadarjeni član glasbenega gledališča, se Will in Will lotita romantičnih podvigov in epske produkcije najbolj neverjetnega srednješolskega muzikala v zgodovini. Duhovit in bister skupni roman priljubljenih ameriških pisateljev Johna Greena in Davida Levithana prekipeva od srčnosti in humorja, hkrati pa odpira pomembna vprašanja, s katerimi se srečuje vsak mladostnik na pragu odraslosti. Roman je debitiral na tretjem mestu lestvice najbolje prodajanih knjig za otroke New York Timesa, kar je prva knjiga z gejevskimi liki, ki se je kdajkoli znašla na tej lestvici. Delo je bilo prevedeno v številne jezike. (povzeto po spl.str. založbe Mladinska knjiga)