Lutkovna predstava: Kako je ježek našel prijatelja

Predstavo v Knjižnici pri Mišku Knjižku izvaja Vrtec Dobrna. Predstava je nastala po motivih slikanice Rosie Wellesley.

Ježek je bil vajen, da je živel v kupu listja, v samoti. Tako življenje mu je bilo zelo všeč. Nekega dne pa je na njegov bodičasti hrbet padlo jabolko in tam tudi trmasto obtičalo. Sam se ga, naj se je še tako naprezal, nikakor ni mogel otresti. Brez pomoči bi se mu slabo godilo …Na srečo ga pot zanese v ogrado oslička, ki obožuje jabolka. Ježka osvobodi bremena in ga pouči o vseh sortah jabolk, ki jih pozna. Ko ježek naslednjič sreča jabolko, se spomni na oslička in se prostovoljno vrže na sadež, da ga lahko odnese novemu prijatelju. (povzeto po spletni str. Založbe Zala)