Revolucionarna znanost: covid-19 in nova cepiva

Pandemija nove koronavirusne bolezni, ki že eno leto zaznamuje naš vsakdan in je marsikoga oropala normalnega življenja, mnogi pa so izgubili tudi življenje, je po drugi strani prinesla skokovite napredke na nekaterih področjih znanosti.

Tako smo med drugim v rekordnem času že konec lanskega leta dobili prva cepiva proti tej bolezni, od katerih nekatera temeljijo na tehnologijah, ki jih medicina do sedaj v praksi še ni poznala.

Osupljiva hitrost, preobilje dezinformacij in teorij zarot ter pomanjkanje osnovnega znanja pri marsikom zbujajo neupravičene pomisleke o varnosti cepljenja.

Zato smo medse povabili dva vrhunska strokovnjaka, ki nas bosta oborožila z znanjem in nam na poljudno strokovnem nivoju približala znanost, ki je botrovala razvoju novih cepiv.

doc. dr. GREGOR GUNČAR s Katedre za biokemijo pri Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani bo predstavil načine delovanja razpoložljivih cepiv proti covid-19.

MIHA SIMONITI, dr. med., spec. infektologije iz Splošne bolnišnice Celje pa bo osvetlil medicinske razsežnosti epidemije ter na podlagi konkretnih rezultatov po prvem mesecu cepljenja spregovoril o pomenu in varnosti cepljenja.

Predavanje bomo prenašali v živo na FB Osrednje knjižnice Celje, med predavanjem pa boste v komentarjih lahko obema predavateljema zastavili tudi kakšno vprašanje, na katerega bosta z veseljem odgovorila.

Vabljeni!

Predavanje organizira Univerza za tretje življenjsko obdobje Celje.