TEDEN SPLOŠNIH KNJIŽNIC

Splošne knjižnice drugo leto zapored praznujemo teden splošnih knjižnic po vsej Sloveniji. Od 19. do 23. novembra bo po vseh knjižnicah potekalo bogato dogajanje za vse generacije pod enakimi naslovi, vendar v vsaki knjižnici posebno in edinstveno:

• Ponedeljek, 19. 11.: Dobimo se v knjižnici
  • Torek, 20. 11.: Dan splošnih knjižnic
  • Sreda, 21. 11.: Evropsko leto kulturne dediščine
  • Četrtek, 22. 11.: Moja knjižnica praznuje s/z…
  • Petek, 23. 11.: Dan modrih knjig

Tedna knjižnic se knjižničarji veselimo, saj takrat še bolj kot običajno razvajamo naše uporabnike. To je priložnost, ko lahko spet poudarimo, da so knjižnice najbolj dostopne kulturne institucije v našem okolju in da v knjižnicah spoštujemo vrednote, ki jih ljudje v tem času zelo pogrešajo.

Osrednji dogodek ob 20. novembru, dnevu splošnih knjižnic bo potekal v Knjižnici Antona Tomaža Linharta v Radovljici v torek, 20. 11. ob 11. uri. Na dogodku bomo podelili priznanja za najboljše projekte v splošnih knjižnicah.